úvodní strana

Informace o klubu MujGLOCK:

Informace o webu:

Naši partneři:

Odkazy:

Informace o zbraních GLOCK:

Příslušenství pro pistole GLOCK:

Tuning a úpravy zbraní GLOCK:

Speciality o pistolích GLOCK:

Propagační předměty MujGLOCK:

Propagační předměty GLOCK:

Obecně o zbraních:

Zbrojní průkaz:
česky | english
Vybíráte si zbraň a hledáte konkrétní argumenty? V tom případě pokračujte ve čtení, protože Vám nabídneme konkrétní informace, proč zvolit právě pistole GLOCK.

Výhody:
  • hmotnost zbraně: z důvodu použití speciálního plastu z tvrzeného polymeru (Nylon 6) pro rám, je rám zbraně až o 86% lehčí než rám ocelový. Takto vyrobený rám má řadu parametrů srovnatelných či lepších než ocelový, provozní podmínky pro zbraň jsou od -40 do +200 °C. Dále nesmíme opomenout antikorozní vlastnosti plastu, vysokou životnost, nízkou cenu a nenáročnou údržbu.
  • jednoduchost: celá zbraň je vyrobena pouze z 35 součástek, což snižuje pravděpodobnost závad a poruch. Modely mají navíc mezi sebou spoustu společných dílu, které je možno zaměnit.
  • mírný zpětný ráz: hmotnost zbraně je rozdělena v poměru 80:20 (závěr:rám). Těžký závěr pohlcuje spolu s odporem vratné pružiny část zpětného rázu. Dále má polymerový rám zbraně tlumící vlasnosti, které snižují vysokofrekvenční vibrace.
  • životnost zbraně: porovnáme-li pistole GLOCK s českými CZ, dojdeme k následujícím závěrům: Pistole GLOCK má v základu záruku buď 40.000 ran či pět let (záleží čeho dříve dosáhnete), v porovnání pistole CZ mají sice běžnou záruku dva roky, nicméně životnost dle výrobce stanovenou na hodnotě 12-15.000 výstřelů. Porovnáme-li tyto dva údaje, zjistíme, že GLOCK má dvojnásobnou záruku, co má CZ životnost. Životnost pistolí GLOCK je v řádu statisíců, jsou známé i případy vystřelení přes 300.000 nábojů.
  • vývrt hlavně: speciální hexagonální či oktagonální vývrt hlavně v porovnání s běžnými zbraněmi nemá ostré přechodové hrany, což má za následek menší opotřebení hlavně a větší úsťovou rychlost a energii. Nesmíme zapomenout i na jednoduchou údržbu hlavně (čistění).
  • povrchová úprava: povrchová úprava všech kovových částí je provedena teniferací, což je technologický proces, který poskytuje tvrdost srovnatelnou s tvrdostí technického diamantu, čehož následkem je takřka 100% ochrana proti korozi (7x větší odolnost proti korozi než nerezová ocel), minimální opotřebení a nadprůměrně vysoká životnost. Tato speciální ochrana zůstavá na místě i po otření standardní povrchové úpravy (standardní černý brynýr).
  • Safe Action system: systém spoušťových mechanismů u pistolí GLOCK nabízí několik výhod proti klasickým dvoučinným spoušťovým mechanismem. Prvně má majitel možnost si zvolit několik úrovní odporu spouště. Dále pokaždé stejný a plynulý odpor spouště. Nakonec je spoušť jedinou součástí, která umožňuje operativně-funkční kontrolu tří pojistek (spoušťová, úderníková a pádová pojistka). Tyto pojistky jsou nezávislé a automatické. Jakmile stisknete spoušť, pojistky se začnou postupně vyřazovat z funkce a po dokončení výstřelu, až se spoušť vrátí do původní pozice, jsou opětovně uvedeny ve funkčnost a zbraň je opětovně zajištěna.
  • zásobníky: zásobník s plastovým okrajem poskytuje větší komfort páskování než zásobník kovový. Omezuje totiž zařezávání hrany vývodků do prstů, což může být hlavně v zimě nepříjemná věc a výsledky jsou znát při střelbě. Dalším plusem je přehledné počitadlo napáskovaných nábojů, které zvyšuje komfort při používání a poskytuje jednoznačný údaj o zbylé kapacitě.