úvodní strana

Informace o klubu MujGLOCK:

Informace o webu:

Naši partneři:

Odkazy:

Informace o zbraních GLOCK:

Příslušenství pro pistole GLOCK:

Tuning a úpravy zbraní GLOCK:

Speciality o pistolích GLOCK:

Propagační předměty MujGLOCK:

Propagační předměty GLOCK:

Obecně o zbraních:

Zbrojní průkaz:
česky | english
Od svého zkonstruování se pistole GLOCK dodnes nijak výrazně nezměnily. Podstatných a možná jediných rozdílů se dočkal snad jen rám zbraně. Nejdříve měl rybinu kolem celé rukojeti, poté byla rybina jen na levé a pravé stěně rukojeti a vpředu a vzadu měla zdrsnění. Následně byla rukojeť změněna na ergonomickou, která přesně padne do ruky.

Rám první generace:

Rám první generace

Rám druhé generace:

Rám druhé generace

Rám třetí generace:

Rám třetí generace

Některé verze zbraní mají i taktickou lištu pod hlavní, na kterou se dá zavěsit taktická rukojeť, laserový značkovač, taktický reflektor a podobně (na obrázku v přední části rámu).

Rám třetí generace s railem:

Rám třetí generace

Pistole Gen4 nově obsahují systém výměnných gripů - G17/22 MBS (Multiple Back-Strap) se zmenšeným domečkem spouště (SF - Short Frame). Systém výměnných gripů umožňuje uživateli měnit velikost obvodu rukojeti a přizpůsobit jej tak velikosti ruky. V nabídce jsou 3 velikosti gripů. Výměna se provádí jednoduchou demontáží jediného čepu. Výhodou je, že úhel rukojeti zůstává i s různými gripy stejný a tím je zajištěno, že střelec po výměně gripu, nebo pistole Glock za jinou, nestřílí výš nebo níž. Vypouštěč zásobníku je zvětšený a stranově volitelný. Umožňuje bez potřeby dalších součástek změnu strany, na které je instalován. Sestava vratné pružiny byla nahrazena sestavou duální vratné pružiny, která znatelně snižuje zpětný ráz a má delší životnost.
Rám čtvrté generace:

Rám čtvrté generace

Zbraň s taktickou svítilnou:

Zbraň s taktickou svítilnou

Pozn. Článek vytvořen s pomocí Jiřího Polcara.